Nõudlikumad ja kõrgema pulsiga treeningud mõjuvad hästi igas vanuses inimestele.
Tihti ollakse treeningutes harjutud püsima mugavustsoonis ja kuigi see on ka hea, siiski tasuks iga nädal hoida oma treeningkavas kõrgema pulsiga rohkem pingutust nõudvaid treeninguid. Kõrge pulsi tunned ära siis, kui sa enam ei saa terveid lauseid moodustades sõbraga vestelda, ja pead piirduma lühikommentaaridega. Ideaalselt võiks nädalas olla vähemalt 150 minutit intensiivseid treeninguid või lõike.
Intensiivsemat treeningut saad kõige lihtsamini ja turvaliselt läbi viia siserattal või sõude-ergomeetril. Hästi sobivad ka kõrge tempoga tantsutreeningud nagu Cardio Salsa või intervalltreeningud, näiteks Funktsionaalne treening.
Kõrgema pulsiga treeningud parandavad südame-veresoonkonna tervist, vähendavad südamehaiguste riske. Lisaks parandavad kopsude efektiivsust ja võimekust ning parima uudisena on sellised treeningud abiks ka kaalu korrigeerimisel.
Regulaarne intensiivne treenimine mõjub hästi vaimsele tervisele vähendades depressiooni ja ärevuse sümptomeid, sest treeningu käigus vabanevad endorfiinid, mis tõstavad tuju. Loomulikult tugevdavad sellised treeningud ka luustikku vähendades osteoporoosi riski ja lihaste kärbumist vanuse lisandudes.