Treenimine värskes õhus. Miks?

Treenimine värskes õhus. Miks?

Suurem osa meie päevast möödub siseruumides, eriti talvel, sest tundub, et kogu aeg on pime ja külm või sajab vihma, lund. Siiski igal aastaajal tuleks võtta eesmärgiks viibida päevavalguse käes täiskasvanutel vähemalt 20 minutit ja lastel vähemalt kolm korda rohkem.

Märts on suurepärane kuu alustada regulaarset õues liikumist, sest valgust on juba rohkem ja päevad on pikemad.

Mida teha õues?

Kui treening pole eesmärk

Kui ei ole soov õues treenida, siis piisab kui teha näiteks peale lõunat 20 minutiline ring õues või minna jalgsi sööma ja tulla tagasi. Alati võib auto parkida natuke kaugemale, et saaks kõndida. Jah, see kõik võtab aega, aga hea planeerimise ja eelkõige tahtmise juures on see võimalik.

Treenimine õues

Kui on soov õues treenida, siis tuleks juba natuke täpsemalt läbi mõelda nii marsruut, jalatsid kui ka viis. Eelistada tasuks marsruuti, mis vähemalt osaliselt oleks tihedast liiklusest eemal, riietuda tuleks kihiti ja nii, et võimalusel saaks ka mõne kihi eemaldada.

Alustajale treenijale südame-veresoonkonna tugevdamiseks sobib hästi:

Kõndmine

Kõnni järjest kiires tempos vähemalt 40 minutit.

Jooks

Kui kõndimine muutub igavaks ja tahaks intensiivsust tõsta ning jooksule üle minna, siis alusta järgmiselt: sörgi 2 minutit ja kõnni pulsi taastumiseni 1 minut (või vajadusel rohkem) ja nii jätka kuni saad 30 minutit treeningut tehtud. Kui oled regulaarselt selliselt juba vähemalt 6 korda liikunud võid tõsta sörgi aja 3 minutini ja kõndida ikka 1 minuti ning pikendada treeningu aega 40-45 minutini.

Rattasõit

Kolmas võimalus on sõita jalgrattaga ja kui endal ratast ei ole siis kasuta näiteks rattaringluse ratast. Elan töökohast ligi 23 km kaugusel ja kui ilmad juba võimaldavad ning elektrirattad on ringluses, siis olen sõitnud autoga oma piirkonna lähimasse rattapunkti, võtnud ratta ja sõitnud sellega 15 km linna tööle ja õhtul tagasi.

 

Välitreeningud

Lisaks on linnas mitmeid suurepäraseid väli jõusaale ja kui sa ei tea ise, mida seal teha, siis küsi nõu meie personaaltreeneritelt, me hea meelega viime sinuga läbi ühe personaaltreeningu õues mõnes välijõusaalis.

Julget pealehakkamist ja palju värsket õhku!

Ivika Värton, spordiklubi AktiivSport personaal- ja rühmatreener